לראשונה בישראל: תוכנית ילדים חדשה תלמד פעוטות התנהגות בטוחה באמצעות משחק

הסדרה "משחקים על בטוח עם גלי ובובי" בערוץ לולי, מבית קבוצת המדיה הופ! פותחה על ידי אנשי התוכן של הקבוצה בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים והיא נועדה ולהעלות את המודעות בקרב פעוטות והוריהם ולמנוע תאונות בית כמו כוויות, נפילות, חנק ועוד

איך אפשר ללמד ילדים בגיל הרך בטיחות? באמצעות שירים, משחקים ופעילות חוויתית משותפת להורה ולילד. לצורך כך ארגון בטרם לבטיחות ילדים חבר לערוץ לולי, הערוץ המוביל בישראל לפעוטות וקטנטנים ובסיוע מימון הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי הופקה סדרה בת חמישה פרקים המיועדת לילדים בגיל שנתיים עד ארבע.

את הסדרה מובילה השחקנית גלי פטילון אשר יחד עם בובי גרב (בובת כף יד) פוגשים פעוטות להפעלה וללימוד בטיחות בשיר ובמשחק. הסדרה מהווה פיתוח של תוכנית הדרכה לקידום בטיחות לגיל הרך הפועלת בהצלחה בגני ילדים ברחבי הארץ.

כל אחד מפרקי הסדרה מוקדש לנושא אחר – "חם וקר" עם כללים למניעת כוויות; "מים" עם כללים למניעת טביעה; "טיפוס בטוח" למניעת נפילות;  "מה שלי" למניעת הרעלות;  "מה נכנס לפה" למניעת חנק. פיתוח הסדרה התמקד בטיפול הישיר אך העדין בנושאים מאתגרים אלו בצורה חיובית ומותאמת לגילאים הצעירים וגם להוריהם. בתום כל פרק, מקבלים ההורים מידע נוסף בנושא המיועד לסייע להם לשמור על בטיחות בבית ומחוצה לו.

לקריאה:

כתבה ב YNET

כתבה בכסית