משחקים על בטוח עם גלי ובובי – כתבו עלינו

לראשונה בישראל: תוכנית ילדים חדשה תלמד פעוטות התנהגות בטוחה באמצעות משחק הסדרה “משחקים על בטוח עם גלי ובובי” בערוץ לולי, מבית קבוצת המדיה הופ! פותחה על ידי אנשי התוכן של הקבוצה בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים והיא נועדה ולהעלות את המודעות בקרב פעוטות והוריהם ולמנוע תאונות בית כמו כוויות, נפילות, חנק ועוד איך אפשר ללמד […]

לראשונה בישראל: תוכנית ילדים חדשה תלמד פעוטות התנהגות בטוחה באמצעות משחק

הסדרה “משחקים על בטוח עם גלי ובובי” בערוץ לולי, מבית קבוצת המדיה הופ! פותחה על ידי אנשי התוכן של הקבוצה בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים והיא נועדה ולהעלות את המודעות בקרב פעוטות והוריהם ולמנוע תאונות בית כמו כוויות, נפילות, חנק ועוד

איך אפשר ללמד ילדים בגיל הרך בטיחות? באמצעות שירים, משחקים ופעילות חוויתית משותפת להורה ולילד. לצורך כך ארגון בטרם לבטיחות ילדים חבר לערוץ לולי, הערוץ המוביל בישראל לפעוטות וקטנטנים ובסיוע מימון הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי הופקה סדרה בת חמישה פרקים המיועדת לילדים בגיל שנתיים עד ארבע.

את הסדרה מובילה השחקנית גלי פטילון אשר יחד עם בובי גרב (בובת כף יד) פוגשים פעוטות להפעלה וללימוד בטיחות בשיר ובמשחק. הסדרה מהווה פיתוח של תוכנית הדרכה לקידום בטיחות לגיל הרך הפועלת בהצלחה בגני ילדים ברחבי הארץ.

כל אחד מפרקי הסדרה מוקדש לנושא אחר – “חם וקר” עם כללים למניעת כוויות; “מים” עם כללים למניעת טביעה; “טיפוס בטוח” למניעת נפילות;  “מה שלי” למניעת הרעלות;  “מה נכנס לפה” למניעת חנק. פיתוח הסדרה התמקד בטיפול הישיר אך העדין בנושאים מאתגרים אלו בצורה חיובית ומותאמת לגילאים הצעירים וגם להוריהם. בתום כל פרק, מקבלים ההורים מידע נוסף בנושא המיועד לסייע להם לשמור על בטיחות בבית ומחוצה לו.

לקריאה:

כתבה ב YNET

כתבה בכסית

תכנים נוספים שעושיים לעניין אותך

לולי פרקים ברצף – חופשת לידה עם לולי

לולי פרקים ברצף – חופשת לידה עם לולי

יוצאים לחופשת לידה עם לולי עם שירים ותכניות: אצבעות לי, לכובע שלי, כשאגדל כמו אבא, הזרועות של אמא, אמא הכי נהדרת, חתלתול, הילדה הכי יפה בגן, איפה האגודל, עכביש קטן.

טבלת מעקב אחר מצבי רוח לפעוטות

טבלת מעקב אחר מצבי רוח לפעוטות

הורים רבים מנסים לחשוב על דרכים יצירתיות לנהל מעקב אחרי התנהגות הילד ומצב רוחו, בעיקר בשלבי החיים הראשונים בהם הוא לרוב עדיין לא יודע להביע את עצמו במידה רבה. דרך טובה לעשות זאת היא בעזרת Mood Tracker – על פי סקאלה של צבעים, מול התאריך הרלוונטי (לדוגמא): אדום – עצבני, צהוב – שמח, ירוק – אנרגטי, כחול – עצוב. הדפיסו את טבלת מעקב מצבי הרוח של לולי, וצבעו בהתאם ליום ולמצב הרוח של ילדכם.
מתכון סודי להכנת עוגת לולי

מתכון סודי להכנת עוגת לולי

  מתכון העוגה הסודי של לולי – נחשף. הפכו את יום ההולדת הבא של הילד לבלתי נשכח וצפו בסרטון הבא. אנא שתפו רק עם הורים שיודעים לשמור סוד! מצרכים: 6 ביצים שקית סוכר וניל 2 וחצי כוסות סוכר 3 כוסות קמח תופח/ רגיל+2 שקיות אפייה 4 כפות קקאו כוס ושליש שמן כוס ושליש מים אופן […]

קורס גמילה מחיתולים

קורס גמילה מחיתולים

הקורס עוסק במקרים הקיצוניים יותר בתחום הגמילה מחיתולים: על הגמילה המתארכת בשעות היום, בזמן שהילד ער, ועל ילדים המפתחים חרדה מהאסלה – תופעה שיש לה שם מקצועי, אפיונים וגם דרכי טיפול. ד”ר ברוך קושניר, פסיכולוג קליני ומומחה לטיפול באי שליטה בסוגרים מדבר על כך עם המנחה גליה אלוני דגן.

קורס הפעלות לילדים

קורס הפעלות לילדים

  קורס המלמד כיצד להפעיל את הילדים וליצור איתם ולצידם פעילויות ויצירות שהן גם מהנות וגם מעשירות. את הקורס מנחה הגנן עידן נצר , ובכל פרק מופיע לצידו הורה אחר, שלומד כיצד ניתן ליצור יצירות והפעלות קסומות מחומרים שנמצאים בכל בית.